30%

Pigmenti Geluri - ROSU CARMIN - Pigmenti Colorati Geluri Unghii

Acest produs nu mai face parte din oferta magazinului.
2,80 RON 4,00 RON
Costurile de livrare nu sunt incluse
Cod produs - SKU PGS-CARMIN

Descriere

Pigmenţi Colorare Geluri - Pigmenţi pentru Colorarea Gelurilor UV şi ACRILULUI

Pigmenţii pentru colorarea gelurilor UV şi acrilului, se prezintă sub formă de praf (pulbere) care în amestec cu gelul transparent UV sau pudra acrilică rezultă un produs personalizat de fiecare dată, în funcţie de necesităţile fiecărei manichiuriste sau cliente. Cu ajutorul pigmenţilor în general obţinem culori sau mai bine zis nuanţe de aceeaşi culoare în funcţie de cantitatea de pigment pe care o introducem în gel. Intensitatea maxima a culorii este cea care se regăseşte în pigment.

Aspectele de care trebuie să ţinem cont sunt în mod special la omogenizare care trebuie să fie făcută foarte bine, abia după aceea putem să aplicăm gelul pe unghii. Pentru o omogenizare cât mai bună pigmentul se pune treptat în gelul UV transparent, în cantităţi mici, astfel evităm orice risc de a nu fi omogenizată compoziţia aşa cum trebuie. Recomandăm straturile de gel să fie subţiri, deoarece în general gelurile pigmentate necesită o perioadă mai lungă de uscare până la 3 - 4 min.

Raportul de introducere a pigmentului în gel este de 1:20, adică o parte pigment la 20 de părţi de gel UV transparent, dacă introducem prea mult pigment uscarea în lampă se face mult, mult mai greu.

Raportul de introducere a pigmentului în acyl este de 1:10, adică o parte pigment la 10 de părţi de pudră acrilică.

Gramaj: 3 gr.

Culoare: ROŞU CARMIN

Magazin cu produse şi accesorii profesionale pentru manichiură şi pedichiură - www.obsesiv.ro

 


Cumpărate frecvent împreună

Ce spun clientii

Detii sau ai utilizat produsul?
Posteaza review