Descriere
Lotiune intretinre Maini Uscate si Piele, Silonda® Lipid Ecolab 100ml
Ecolab este singurul furnizor capabil să ofere un regim complet de igienă a mâinilor pentru utilizare pe întregul spital.
Produsele si serviciile 'Ecolab' impiedica bolile si infectia, pastreaza alimentele in siguranta, protejeaza locurile in care oamenii mananca, dorm, lucreaza, se joaca sau se vindeca.
Scopul si mottoul companiei sunt: "Atingem ceea ce este fundamental pentru calitatea vieții: păstrăm oamenii sănătoși. Sporim bunăstarea. Oferim o asigurare, astfel încât viața poate fi trăită pe deplin."
Lotiunea tip crema 'Silonda® Lipid' de la Ecolab este in esenta o lotiune pentru intretinerea pielii .
Scopul si efectul principal al aceseti lotiuni este unul reparator pentru maini frecvent spalate/dezinfectate.
Lotiunea crema ''Silonda® Lipid' de la Ecolab este o lotiune de hidratare de inalta calitate, pentru maini si piele.
Cui se adreseaza acest produs:
- persoanelor cu o piele sensibila
- persoanelor care se spala / dezinfecteaza frecvent pe maini
- pentru intretinerea pielii nou-nascutilor si persoanelor varstnice
- tuturor persoanelor care doresc sa aibe o piele ingrijita
Avantaje Silonda Ecolab:
- efect reparator pentru maini frecvent spalate / dezinfectate
- este o crema lotiune de o calitate superioara (mult peste cremele comerciale gasite in comert)
- protejeaza si ofera protectie pielii in cazul utilizarilor frecvente de solutii alcaline si acide, surfactanti si alcool
- componentele de ingrijire sunt atent selectate
- promoveaza si contribuie la regenerarea pielii
- lotiunea reglementeaza constant continutul de grasime si umezeala din piele
- asorbtie rapida, imbunatateste umezeala si elasticitatea pielii
''Silonda® Lipid' Ecolab ste o crema ce contine uleiuri de intretinere care mentine pielea catifelata si reglementeaza real umiditatea pielii.
Mod de utilizare:
Lotiunea este recomandata pentru uz universal in ingrijirea pielii mainilor, corpului fiind compatibil cu toate tipurile de piele.
Se recomanda utilizarea lotiunii pe suprafata pielii care in prealabil a fost curatata si dezinfectata intr-un mod igienic.
Crema este utila atat pentru apcienti cat si pentru personalul medical.
Recomandarea de utilizare este dupa necesitati, in functie de cat de uscata este pielea, nehidratata sau chiar crapata.
Prezentare:
- 1 bucata tub plastic Silonda® Lipid Ecolab - 1 tub x 100ml
Note:
- A se citi cu atentie eticheta si informatiile despre produs, inainte de utilizare
Detalii produs
Produse similare



















